80 درصد استان های تهران زیر خط فقر هستند / 43 درصد تهرانی ها مستاجر هستند

[ad_1]

معاون شهردار تهران گفت: بر اساس بررسی های انجام شده 42 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند که معادل 80 درصد است.

به گزارش ایسنا صارمی امروز با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع اعضای شورا درباره اردوهای جهادی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تهران سالانه به 150 هزار واحد نیاز دارد و طبق آمارهای جهانی فقط دمشق که وضعیت بدتری دارد. از ما

وی با بیان اینکه طبق قانون و اصل مدارک شهر تهران می تواند در مسکن مهر شرکت کند، گفت: در سال های اخیر مطالعاتی انجام شده است، در مورد مسکن خیلی کار شده است و جامعه دیگر نمی پذیرد که بخواهیم آزمون و خطا داشته باشیم. این منطقه. از مسکن.”

وی گفت: سیاست جمعیتی تهران بالاتر از شهرهای دیگر است.

وی با بیان اینکه یک روز در تهران شاهد هستیم سالانه 32 هزار مجوز صادر می شود اما اکنون این تعداد به 5 هزار مجوز رسیده است، گفت: همانطور که بررسی ها نشان می دهد تا سال 1430 جمعیت تهران افزایش می یابد و باید به آینده نگاه کنیم. تهران که در سال 95 بیش از 8 میلیون نفر بود، اکنون احتمالاً با انحراف معیار 2 درصد به بیش از 9 میلیون نفر رسیده است.

وی گفت: به ما گفته اند جمعیت تهران را افزایش ندهید و سال آینده جمعیت تهران از یک و نیم میلیون نفر به چهار میلیون افزایش می یابد.

تهران سالانه به 150 هزار واحد مسکونی نیاز دارد

وی گفت: در سال گذشته تنها 5300 پروانه صادر شده است، اما فقط تهران تراکم دارد و باید تعداد پروانه ها لغو شود زیرا بسیاری از مناطق مانند سنگکت 21 ظرفیت جمعیتی دارد.

وی گفت: فکر نکنید اگر ساخت و ساز و تراکم در تهران کم شود، جمعیت کم می شود، بلکه این جمعیت به حاشیه تهران می رود. وی با بیان اینکه تهران سالانه به 150 هزار واحد مسکونی نیاز دارد و این روند از سال 93 تاکنون بوده است، گفت: واحدهای مسکونی یک متری به عنوان مثال در خیابان کارگر شمالی در سال 97، 7 میلیون واحد مسکونی کاهش یافته است، اما اکنون تعداد واحدهای مسکونی کاهش یافته است. 80. میلیون ها نفر و این افزایش در سه سال اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده، 42 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند، گفت: در تهران 80 درصد زیر خط فقر هستند، فقر مسکن اعلام شده است و باید دولت موظف شود. بررسی دقیق‌تر مسکن در تهران که آمار نشان می‌دهد سهم مسکن در بسته خانواده 80 درصد است.

وی گفت: سهم مسکن از بسته ارزشی خانوارهای تهرانی از سال 96 تاکنون به 65 درصد رسیده است، یعنی اگر میانگین درآمد خانوارها 10 میلیون تومان باشد، 6 و نیم میلیون برای اجاره بها تعلق می گیرد.

34 درصد خانواده های تهرانی 1 و 2 نفره هستند.

وی با بیان اینکه تعداد خانوارهای تک خانوار در تهران 11، دو سوم 23 درصد و سه سوم 30 درصد بوده است، بیان کرد: 34 درصد جمعیت تهران تک خانوار و دو نفره بوده اند در حالی که 43 درصد تهرانی ها مستاجر هستند اما ملی. میانگین 25 درصد و اجاره بها در مناطق 4 و 15 بیشتر است.

وی گفت: شاید باید نیاز به پارکینگ واحدهای کوچکتر را برطرف کنیم. اگر شورا بتواند برنامه ریزی کند، پارکینگ برای خانواده های دارای خودرو اجباری است».

وی با بیان اینکه نوسازی مناطق پنج گانه اواخر سال جاری آغاز می شود، گفت: حدود 5000 واحد مسکونی برای اولین بار با بخشداری مرکزی ساخته می شود و بخش خصوصی نیز در این زمینه فعال است که خبر خوبی است.

وی افزود: اما اگر مناطقی ملزم به واگذاری زمین خود به سازمان بهسازی شوند، می‌توانیم این کار را تسریع کنیم، زیرا زمین مستعدی را برای مسکن در تهران شناسایی کرده‌ایم که حدود 18 میلیون متر مربع است. مناطق فعال برای تولید مسکن را شناسایی کرده و نیاز داریم.

درخواست احداث راه آهن به طول 30 متر

وی در خصوص این تفاهم نامه تصریح کرد: برای ساخت یک خانه با صندوق مسکن تفاهم نامه امضا کرده ایم که ده ها هزار در منطقه 5 برای کمک به شهرداری برای توسعه خط مترو که این تعاملات دو مسیر دارد. .

ما نیاز داریم که صدور مجوز در اردوهای جهادی بیش از دو ماه طول نکشد: پروژه پیشرو ما در بریانک، مینایی، رجایی، فدائیان اسلام و غیره.

وی در نهایت به شورای شهر پیشنهاد کرد که در مناطق 17 و 18 خطوط ریلی به طول 100 متر وجود دارد که با تخریب خط فعلاً استفاده نمی شود و دولت باید مساحت راه آهن را کاهش دهد و ما نیز اقدام کنیم. از شورا بخواهید که تا 30 متر مجوز بدهیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.